Saturn i Jowisz są znani jako władcy epok, a ich cykle uważane są za fundamentalną podstawę rozwoju człowieka, ocechowaną interakcją między postrzeganiem idei, potencjałów, możliwości, produktywności, siły (Jowisz) a ich przejawieniem się w świecie materialnym (Saturn). 

W starożytności cykle Saturna i Jowisza były używane do przewidywania doniosłych wydarzeń zbiorowych .

Saturn i Jowisz odnoszą się do kształtowania naszego poczucia celu i kierunku społecznego oraz dążenia do konkretnego zajścia w świecie. Są planetami pozytywnej, konstruktywnej działalności społecznej oraz wyznaczają główne fazy w naszej pracy nad rozwojem życia.

 To czas, w którym możemy uformować nowe poczucie celu lub kierunku społecznego.

To czas by zdać sobie sprawę, że wszystko ma początek, okres rozwojowy, moment kulminacyjny, przewartościowanie i wzrost świadomości, któremu często towarzyszy rozpad struktur, a wreszcie czas oczekiwania oraz przygotowania do nowego cyklu wzrostu. 

Cykl Saturna i Jowisza określa historię naszych wysiłków i jako para reprezentuje pozytywne, skoncentrowane podejście do wyznaczania naszych ambicji w tym, co chcemy osiągnąć. 

W momencie ich połączenia zaczynamy widzieć nowe kierunki, które będą się rozwijać w ciągu następnych dwudziestu lat. 

Tworzymy nowe zobowiązanie i zaczynamy wkładać naszą energię w projekty, które z pewnością będziemy realizować w naszym życiu.

Nastał czas położenia kresu przestarzałej strukturze stworzonego przez nas świata.

Jak mówił konduktor autobusu w filmie o Harrym Potterze „Poczekaj. To będzie przejmująca jazda! ” Pasażerom, którzy zachowują stalowe nerwy i spokój, prosimy o pomoc tym, którzy tego nie doświadczają”.

Ci, którzy są świadomi i rozumieją cykl narodzin, śmierci i odrodzenia, którzy potrafią przyjąć zmiany, które łączą całą ludzkość jako kolektyw, będą musieli trzymać swoje światło jako latarnię morską w spokojnym porcie.

7element

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *