Często słyszę pytanie: „Jak mogę być lepszy, jak mogę polepszyć swoje życie?” Odpowiedź: „Bądź lepszy, dopasowując swoje życie do swoich wartości”.

Co to oznacza? Oznacza to ciągłe uczenie się tego, co jest dla Ciebie ważne – i bycie bardziej autentycznym, nie tylko w pracy i w związkach – ale ogólnie w sposobie interakcji ze światem.

Jestem wielką zwolenniczką cieszenia się życiem z szacunkiem dla siebie i wszystkiego wokół.

Staram się dokonywać świadomych wyborów, prowadzić prostsze życie pełne współczucia i współodczuwania, łącząc się ze sobą (Kim Jestem) i z byciem ( Tu i Teraz ) robiąc mniej.

Wartości każdego są inne i zmieniają się z biegiem czasu – ale na podstawowym poziomie nasze wartości ludzkie zawsze ograniczają się do kilku podstawowych; miłość, zdrowie, bezpieczeństwo, pokój, radość, uczciwość i szacunek.

 

Prekursorem minimalizmu był grecki filozof Epikur, opowiadał się za prostym, umiarkowanym, świadomym stylem życia. To jest coś co robię już od kilku lat więc jeśli cię to interesuje to czytaj dalej.

A oto kilka wskazówek na polepszenie swojego życia i czuć się szczęśliwszym!

  1. Zrób listę KTO jest najważniejszy w Twoim życiu. I teraz pytanie – Czy spędzasz czas z tymi, którzy są dla ciebie ważni? Jeśli nie, to co stoi na przeszkodzie? Znajdź sposoby na spędzanie więcej czasu z tymi którzy są dla ciebie ważni.
  2. Oglądaj i ucz się. Obejrzyj kilka filmów które cię inspirują. Czerpać pomysły można z różnych źródeł. Wiele ciekawych filmów można znaleźć na platformie Netflix np.: „ Abstrakt Sztuka Designu” jak również You Tube https://www.youtube.com/watch?v=3u6LPC0xe6A
  3. Rób mniej. Naucz się mówić „nie” rzeczom, które mają na ciebie negatywny wpływ lub absorbują zbyt wiele czasu i energii. Warto sobie zadać pytanie jak się z tym czuję i do czego to zmierza.
  4. Skończ z wielozadaniowością! Rób jedną rzecz na raz. Zapewniam, że twój umysł ci podziękuje.
  5. Kupuj mniej. Wart mieć to na uwadze bo im więcej masz rzeczy tym więcej energii zużywasz aby to wszystko utrzymać. Zweryfikuj czy następny zakup cię nie przytłoczy i czy jest ci to niezbędne. Pamiętaj Im więcej rzeczy tym mniej pieniędzy.
  6. Bądź bardziej uważny. Nie potrafisz powstrzymać natłoku myśli? Naucz się za nimi nie podążać, uważność to super metoda na świadome zarządzanie, pomaga nam być obecnym w danej chwili i doświadczać życia intencjonalnie. Pomoże ci w tym również medytacja https://www.youtube.com/watch?v=CLaGKy-vQaA&t=38s
  7. Czytaj i rozwijaj się. Odkryj radość z czytania inspirujących książek które pozwolą ci się rozwijać np. „7 nawyków skutecznego działania” Stephen R. Covey, „ Twierdza” Antoine de Saint-Exupery,” 4-godzinny tydzień pracy „ – Timothy Ferriss czy „ Esencjalista” Grega McKeowna. Wprowadzenie nawyku rozwojowego uszczęśliwia.

Mniej znaczy Więcej

Prosto żyć  nie jest łatwą sprawą, lecz karmi to twoją duszę i czyni świat lepszym miejscem…

W tym przyśpieszonym świecie, dążenie do prostszego życia i dostosowanie go do swoich wartości pozwala, pomimo wielu wyzwać, stworzyć niezwykle satysfakcjonujące życie.

Jak ja to zrobiłam? Zadałam sobie pytania: „Co mnie uszczęśliwia?”   „ Co się naprawdę liczy?” „ Jaki to ma na mnie wpływ?”

Następnie wybrałam jedną małą zmianę i tak krok po kroku

Nie musisz robić wszystkiego na raz, podejmij prostą decyzję, która będzie zgodna z twoimi wartościami i zainspiruje do dalszych działań.

Więc zadaj sobie jeszcze dziś pytanie – Od czego mogę zacząć by żyć prościej? Jaką zmianę wprowadzić by czuć się szczęśliwym?

Jeśli podoba Ci się ten artykuł na temat tworzenia prostszego życia, może Ci się spodobać również:

https://7element.pl/category/o-czym-warto-wiedziec/

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *